Konserwy

Truthahnfleisch

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mięso z indyka, Aldi

Indyk to mięsko zawsze mile widziane, jeśli chodzi o swoją wartość – ponoć mniej naszpikowane osławionymi hormonami i antybiotykami, o wyjątkowo niskim poziomie tłuszczu. Smakowo już z nim różnie bywa, więc niejednokrotnie wędlinki indycze są uzupełniane różnymi dodatkami, które mają nam uprzyjemniać konsumpcję.

Przedstawiana w dniu dzisiejszym, sprzedawana pod marką Mięsny Kąsek w Aldi, konserwa mięsna na szczęście nie odstrasza długością i zawartością składu. Mamy tradycyjnie azotan sodu, co niestety jest dodatkiem, którego ciężko uniknąć kupując gotowe wędliny, choćby wysokiej jakości. Poza nim jak zawsze owiane tajemnicą są przyprawy. W sumie nie widzę powodu, by aż tak się z nimi kryć, bo wędlinka aż tak wielkim kosmosem smakowym nie jest. Nienaszpikowanie jej ulepszaczami zaowocowało w sumie dość przeciętnym, ale jak najbardziej zjadliwym smakiem. Pamiętajmy jednak o tym, że z jakimś umiarem jednak o to nasze zdrowie trzeba dbać, więc warto czasem zainwestować w produkty może nie uwodzące naszych kubków smakowych, ale za to zbawienne dla organizmu. Zawartość mięska w mięsku jest bardzo wysoka – 98%. Tak więc jest to może skromnie wyglądający i skromnie smakujący, ale bardzo dobry produkt.

Niewątpliwą zaletą puszeczki jest jej niezbyt wygórowana, jak za indyka i tak wysoką jakość, cena. Warto więc czasem zajrzeć do Aldi, żeby zrobić jej zapasy, co dotyka kolejnej zalety owej konserwy, czyli faktu bycia właśnie konserwą :). Możemy więc obkupić się w nią na czas wojny albo przynajmniej wycieczki lub po prostu mieć w spiżarce na dzień, w którym zapomnimy, że trzeba było kupić wędlinkę. Tak więc generalnie polecam!

Podsumowując: 4/5

Typ mięsa: indyk

Typ obróbki: nie podano (obstawiam parzenie)

Skład: mięso indycze 98%, azotyn sodu, przyprawy

Alergeny: seler, musztarda

Smak: 4/5

Cena: dobra

Dostępność: Aldi

Marka: Mięsny Kąsek  (niemiecki dystrybutor dla Aldi)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s